Deti

Dávid Kanaloš

Vek: 20 Talent: hra na bicie Štipendium: 1 551

Odmalička tvrdo pracujem na tom, aby som sa stal skvelým bubeníkom, v čom ma podporuje celá moja rodina a otec, ktorý je taktiež hudobník. Okrem najbližších mi pomáha aj moja optimistická povaha a odhodlanie, s ktorým som to dotiahol až na konzervatórium Jozefa Adamoviča v Košiciach.

Mojim hlavným cieľom je zdokonaľovať sa vo svojom talente, aby som neskôr  mohol svoje vedomosti predávať mladšej generácii. Už dávno som sa totiž rozhodol, že raz chcem byť učiteľom hudby.

Jedného dňa ma očarili bicie a odvtedy si bez nich neviem predstaviť život. Hrám tiež v štvorčlennej kapele Milénium kde sa snažím zdokonalovať svoj talent a vystupovanie. Najradšej hrávam ľudové piesne a je pre mňa skvelý pocit keď vídím, ako ľudia na našu muziku tancujú a zabávajú sa. Okrem toho sa vo voľnom čase rád zdokonaľujem aj v hre na saxofón a klavír, ktorý som v minulosti študoval na ZUŠ.

Moja mamina je dosť často chorá, má problémy s chrbticou, takže väčšiu časť príjmu zabezpečuje otec. Aj keď chodí hrávať, príjem vystačí len na základné veci, keďže mám ešte ďalších dvoch školopovinných súrodencov. Finančné pokrytie môjho štúdia je teda veľmi náročné.

Bol by som veľmi rád keby sa nájde darca, ktorý by ma podporil v rozvíjaní môjho talentu. Najviac by mi pomohla finančná pomoc s nákladmi ktoré súvisia s mojim štúdiom na konzervatóriu v Košiciach (internát, strava, cestovné, školské potreby). Každému kto sa rozhodne podporiť plnenie môjho študijného sna, srdečne ďakujem.