Deti

Dávid Horváth

Vek: 18 Talent: Wrestling a trojboj  

Volám sa Dávid Horváth, pochádzam z Fiľakova – z malého mesta na juhu stredného Slovenska. Žijem s rodičmi v prenajatom dvojizbovom byte. Moja mama je dlhodobo nezamestnaná a otec, ktorý má 61 rokov, je tiež nezamestnaný. Snaží si aspoň príležitostne privyrobiť na rôznych brigádach, ale veľakrát mu to jeho zdravotný stav nedovolí.

Študujem na Strednej odbornej škole vo Fiľakove, odbor elektromechanik. Učenie ma baví a pani triedna učiteľka hovorí, že som slušný, skromný a usilovný. Verím tomu, že keď budem mať ukončené vzdelanie, budem sa môcť  zamestnať a pomáhať rodičom.

Medzi moje vášne patrí hlavne šport. Venujem sa zápasníctvu a silovému trojboju. Od roku 2015 som aktívnym členom športového klubu FTC Fiľakovo. Chodím tam rád, lebo je tam vždy dobrá nálada, pozitívna atmosféra, mám tam veľa kamarátov a veľa sa tam dá naučiť. Tréneri hovoria, že som vytrvalý, pracovitý a svedomitý. Keď ma požiadajú, aby som im pomáhal pri trénovaní s mladšími žiakmi, veľmi rád im pomôžem. V zápasníctve som vo svojej váhovej a vekovej kategórii viacnásobný majster a vicemajster Slovenska. Na majstrovstvách Európy v Bulharsku v roku 2020 som skončil na piatom mieste. V silovom trojboji som takisto dosiahol titul vicemajstra Slovenska vo svojej vekovej a váhovej  kategórii a na majstrovstvách Európy v Rakúsku v roku 2022 som vybojoval titul majstra Európy v mŕtvom ťahu. Mojim cieľom je dostať sa na majstrovstvá sveta a vybojovať medailu. Potreboval by som financie hlavne na cestovné do Rimavskej Soboty, lebo vo Fiľakove už nemám premožiteľa. Športové pomôcky sú taktiež cenovo veľmi náročné a nemôžeme si ich dovoliť.

Ďakujem.