Deti

Dávid Horváth

Vek: 17 Talent: Wrestling a trojboj  

Volám sa Dávid Horváth, pochádzam z Fiľakova – z malého mesta na juhu stredného Slovenska. Žijem s rodičmi v podnájme dvojizbovom byte. Moja mama je dlhodobo nezamestnaná a otec, má 61 rokov, je tiež nezamestnaný. Snaží sa aspoň príležitostne privyrobiť na rôznych brigádach, ale veľakrát mu to jeho zdravotný stav nedovolí.

Študujem 1. ročník na Strednej Odbornej Škole vo Fiľakove, v odbore elektromechanik. Môj študijný priemer bol 1,7. Učenie ma baví a pani triedna učiteľka hovorí, že som slušný, skromný a usilovný. Verím tomu, že keď budem mať ukončené vzdelanie, budem sa môcť  zamestnať a pomáhať rodičom.

Medzi moje vášne patrí hlavne šport. Venujem sa zápasníctvu a silovému trojboju. Od roku 2015 som aktívnym členom športového klubu FTC Fiľakovo. Chodím tam rád, lebo je tam vždy dobrá nálada, pozitívna atmosféra, mám tam veľa kamarátov a veľa sa tam dá naučiť. Tréneri hovoria, že som vytrvalý, pracovitý a svedomitý. Keď ma požiadajú, aby som im pomáhal pri trénovaní s mladšími žiakmi, veľmi rád im pomôžem. V zápasníctve vo svojej váhovej a vekovej kategórii som viacnásobný majster a vicemajster Slovenska. Na majstrovstvách Európy v Bulharsku v roku 2020 som skončil na piatom mieste. V silovom trojboji som takisto dosiahol titul vicemajstra Slovenska vo svojej a vekovej a váhovej  kategórii a na majstrovstvách Európy v Rakúsku v roku 2022 som vybojoval titul majstra Európy v mŕtvom ťahu. Mojim cieľom je dostať sa majstrovstvá sveta a vybojovať medailu. Potreboval by som financie hlavne na cestovné do Rimavskej Soboty, lebo vo Fiľakove už nemám premožiteľa, taktiež športové pomôcky sú cenovo veľmi náročné a nemôžeme si ich dovoliť.

Ďakujem.