Deti

Damián Žolták

Vek: 15 Talent: výtvarný Štipendium: 1 392 

 

Volám sa Damián Žolták a mám 15 rokov. Pochádzam z malej dedinky Vyšný Mirošov v okrese Svidník. Mám jedného brata Branislava. Má 8 rokov a vzhľadom na to, že trpí detskou mozgovou obrnou, moja mamka obetuje všetok svoj čas starostlivosti o môjho brata. Bývame spolu s rodičmi, starými rodičmi a rodinou otcovho brata. Sme si veľmi nápomocní.

            Momentálne končím 9. ročník na základnej škole v Nižnom Mirošove. Som aj žiakom Základnej umeleckej školy vo Svidníku – výtvarný odbor. Od septembra budem študovať na Škole umeleckého priemyslu vo Svidníku, odbor grafický dizajn. Som veľmi rád, že ma tam prijali, je to moja vysnívaná škola, kde môžem využiť svoj výtvarný a umelecký talent. Počas II. stupňa na základnej škole som si obľúbil predmet slovenský jazyk a literatúra a vďaka mojej pani učiteľke som sa venoval aj recitácii a školu každý rok reprezentoval v recitačnej súťaži Hviezdoslavov Kubín. Pani učiteľka ma podporuje aj v iných oblastiach umenia. Posúvala moje výtvarné práce na rôzne regionálne ale aj celoslovenské súťaže.

Mám rád všetky druhy umenia. Vo voľnom čase rád maľujem, počúvam hudbu, pozerám filmy. Rád by som pokračoval v úspešnom štúdiu na strednej škole a neskôr dúfam aj na vysokej škole.

Finančnú pomoc by som potreboval hlavne na školné, cestovné a výtvarné a umelecké  pomôcky.