Deti

Arpád Balog

Vek: 15 Talent: študijný Rozpočet: 1 683 €

Volám sa Arpád Balog a mám 15 rokov. S rodinou bývame v malebnej dedinke s názvom Cinobaňa, časť Katarínska Huta. Mám  mladšiu štvorročnú sestru, ktorá má od narodenia problémy so srdcom. Vďaka tejto skúsenosti som si uvedomil, že chcem pomáhať ľuďom a rád by som preto vyštudoval medicínu. Okrem školy, mám ešte jednu záľubu, ktorú som objavil len nedávno a tou je volejbal. Je to aktivita, pri ktorej sa viem dobre odreagovať a taktiež ma nabíja pozitívnou energiou.

Chcel by som niečo v živote dokázať a to aj napriek tomu, že som Róm. Od septembra preto nastupujem na Strednú zdravotnícku školu v Lučenci, odbor zdravotná sestra. Po úspešnom ukončení strednej školy, by som chcel ďalej pokračovať v štúdiu na vysokej škole a študovať medicínu. Chcem sa stať lekárom. Viem totiž, že nezáleží na farbe pleti alebo národnosti. 

Túžim na sebe pracovať a posúvať sa dopredu. Viem, že to nebude jednoduché, ale dám do toho všetko. Problém vidím len v tom, že moja rodina nemá dosť financií. Otec pracuje vo fabrike a mama je telesne znevýhodnená, čo jej momentálne neumožňuje pracovať. Peňazí nanešťastie nemáme nazvyš. Keď rodičia zaplatia všetky výdavky, tak nám peniaze vystačia len na základne potreby, čo je v dnešnej dobe smutné a náročné. Som im ale veľmi vďační, že ma napriek našej situácii podporujú a chcú, aby som ďalej študoval. Potreboval by som finančnú pomoc na cestovné, stravu a školské pomôcky, aby som mohol pokračovať v štúdiu a splniť si tak svoj sen.