Deti

Alžbeta Bartošová

Vek: 19 Talent: Tanec

Volám sa Alžbeta Bartošová a spolu so sestrami Máriou a Alexandrou som vyrastala v detskom domove v Novej Bani (po novom v Centre pre deti a rodiny), keďže sa o nás rodičia nedokázali adekvátne postarať. Napriek tomu, že sme si so sestrami prešli rôznymi náročnými životnými situáciami, stále máme  jedna druhú a nestrácame optimizmus a vieru v lepšie zajtrajšky.

Tancu sa venujem už dlhé roky. Odjakživa ma veľmi bavil a našla som v ňom spôsob ako vyjadriť svoje emócie cez pohyb. Mám za sebou aj mnohé tanečné vystúpenia, okrem iného aj na Galaprograme Divých makov. Divé maky mi dávajú jedinečnú príležitosť. Konečne sa môžem venovať niečomu, čo ma napĺňa. Popri štúdiu na Odbornom učilišti Viliama Ganu v Banskej Bystrici, kde študujem odbor obchodná prevádzka a predaj tovaru sa tiež venujem aj iným mimoškolským aktivitám. Najviac ma okrem tanca momentálne baví aj robiť animátorku pre deti v detskom tábore.   

Veľmi rada by som využila pomoc od darcu, aby som mohla dokončiť strednú školu a rozvíjať môj talent. Veľmi ma teší, že som súčasťou Divých makov.  Práve vďaka Divým makom patrím do komunity, ktorá ma podporuje, dodáva mi inšpiráciu a umožňuje mi stretávať sa so zaujímavými ľuďmi.