Deti

Alexandra Berkyová

Vek: 9 Talent: študijný a tanečný talent Štipendium: 1 199 

Moje meno je Alexandra Berkyová, Saška, mám 9 rokov a pochádzam zo Žiliny. Po náročnom rozchode rodičov sme sa museli presťahovať do krízového centra do Bratislavy, kde v súčasnosti žijem s maminou a  tromi súrodencami Gabikou, Ľubkom  a Jakubkom. Navštevujem 4. ročník na ZŠ Dudova 2 v Bratislave. Škola ma veľmi baví, rada sa učím a vzdelávam a robím si domáce úlohy 😊. Z predmetov mám najradšej angličtinu. Moja mamina ma vždy podporovala v mojom učení.

Mojím najväčším snom je stať sa učiteľkou v škôlke, pretože mám veľmi rada malé deti. Vzor mám vo svojej mamine, ktorá tiež pracovala ako učiteľka v materskej škole.

Okrem školy rada tancujem hip hop a spievam alebo niečo kreatívne tvorím. Tancu by som sa chcela venovať aj intenzívnejšie a navštevovať tanečný krúžok, ktorý si však teraz nemôžeme dovoliť.

Moja rodina nemá veľa peňazí, a tak mi chýbajú aj niektoré školské potreby, ktoré by som si želala alebo potrebovala. Často sa musíme uskromniť, a preto je mojím druhým snom to, aby sme sa mali finančne trošku lepšie a okrem nevyhnutného si mohli dopriať aj malé radosti. Veľmi by som sa tešila, ak by mi k mojim snom dopomohla práve podpora štipendijného programu Divé maky.