DetiPodporte

Ádám Balog

Vek: 18 Talent: tanec Štipendium: 1144 €

Mojou najväčšou záľubou je tanec. Kamkoľvek prídem, musím sa hýbať a rád ukážem, čo je vo mne. Makám na sebe naozaj tvrdo, a som rád, že som sa vďaka môjmu úsiliu dostal na Konzervatórium v Rimavskej Sobote, kde študujem hudobno-dramatické umenie.

Okrem moderného tanca sa venujem predovšetkým spoločenským tancom. Mám už aj stálu tanečnú partnerku, s ktorou spoločne navštevujeme hodiny tanca u pána učiteľa Ivana Ligárta v Tornali. Ako tanečná dvojica sme s partnerkou získali mnohé úspechy a ocenenia.

S rodinou bývame vo veľmi skromných podmienkach v malom domčeku v obci Radnovce neďaleko Rimavskej Soboty. Moji rodičia sú veľmi milujúci a snaživí, uvedomujú si, že v súčasnosti sa bez vzdelania nedá v živote pohnúť. Snažia sa urobiť všetko pre to, aby som mohol ísť za svojím cieľom, tancovať a úspešne doštudovať.

Som šťastný že mám možnosť študovať na konzervatóriu, a budem robiť všetko pre to, aby som sa neskôr dostal aj na vysokú školu. Verím, že práve tanec je pre mňa prostriedkom pre to, aby som spoznal nových ľudí, nové miesta, úspešne doštudoval a napokon aj našiel dobrú prácu. Chcem sa stať úspešným človekom a tak finančne pomáhať svojim rodičom.

Vďaka Divým makom môžem svoj sen naplno rozvíjať a pracovať na ňom. Môj darca mi finančne pokrýva školné, pomôcky na tanec, topánky a reprezentatívne odevy na vystúpenia, za čo som mu veľmi vďačný.