Deti

Stanislav Harvan

Vek: 21 Talent: hra na klavír Štipendium: 2277 

V škole aj v Divých makoch o mne hovoria, že som virtuózny talent v hre na klavíri. Navštevujem konzervatórium v Banskej Bystrici, a denne cvičím na klavíri niekoľko hodín. Našu školu úspešne reprezentujem na mnohých koncertoch a súťažiach.

Pochádzam zo slabšieho sociálneho prostredia, ale o to viac milujúcej rodiny. S rodičmi a ôsmimi súrodencami žijeme v Heľpe. Ja som zo súrodencov najstarší, mám 6 bratov a jednu malú sestričku. Rodičia nás, svoje deti, vedú k štúdiu a vzdelávaniu, aby sme sa raz mohli mať lepšie ako oni.  Moje nadanie a usilovnosť si naplno uvedomujú a chcú, aby som sa naďalej rozvíjal a splnil si svoj sen, úspešne ukončil školu a živil sa hudbou. 

Divé maky som požiadal o pomoc najmä kvôli svojej budúcnosti. Keďže navštevujem konzervatórium v Banskej Bystrici, ktorému sa naplno venujem, náš rodinný rozpočet by veľmi ťažko pokryl náklady spojené s mojim štúdiom. Výdavky sa týkajú predovšetkým školného, cestovného, školských a umeleckých pomôcok, reprezentatívneho oblečenia na koncerty i na bežné nosenie do školy, ZUŠ, prípadne výlety s triedou. Som vďačný, že vďaka Divým makom mám možnosť študovať, vzdelávať sa a plniť si svoj sen!